ІОП "ТЕХНОЛОГІЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ"
Понедельник, 21.05.2018, 07:26
Меню порталу
Пошук
Категории раздела
Дослідження з питань впровадження ДО [53]
Технології дистанційної освіти, інноваційні методи навчання, ІКТ в ВНЗ
Фізико-технічні дослідження [7]
мікро-, нано-, оптоелектроніка; акустика; технічна електроніка
Гуманітарні дослідження [2]
Філософія державного управління, соціокультурні дослідження
Розвиток творчості [11]
Методика преподавания естественнонаучных дисциплин [3]
Друзі порталу
Вища школа
Корисні посилання
МОН України

ДНУ "ІМЗО"

НАПН України

НАН України

Якість освіти

Educational Era

Нова українська школа

Університет менеджменту освіти

Педрада (портал освітян України)

Луганська облдержадміністрація

Управління молоді та спорту Луганської облдержадміністрації

Законодавство України

Електронні інформаційні ресурси Національної бібліотеки ім. Вернадського

Пошук поштових відправлень

Наше опитування
Ви:
Всего ответов: 32
Статистика


Украина онлайн
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Дослідження з питань впровадження ДО

Проблеми захисту автоського права в системі дистанційної освіти

Ю. М. Турко, О. С. Воронкін

Проблеми захисту автоського права в системі дистанційної освіти [PDF]


ВСТУП

Актуальність теми дослідження. На сьогодні всесвітня мережа Internet є повсякденним засобом передачі інформації будь-якого характеру та доступна кожному, хто має персональний комп'ютер й засоби зв’язку. Інформація передається у вигляді об'єктів, що потенційно охороняються авторським правом: навчальних, літературних, музичних та аудіовізуальних творів, ілюстрацій тощо. Обробка і передача даних мережею та саме її функціонування відбувається завдяки іншому об'єкту авторсько-правової охорони – комп'ютерним програмам. Виникає багато питань у сфері оподаткування, договірного права, кримінального права та права інтелектуальної власності. І з часом цих питань стає все більше. Головна проблема при їх вирішенні полягає в тому, що право в сучасному його вигляді має справу з матеріальними носіями інформації. Сучасне право має також територіальний характер.

Стан сучасного авторського законодавства України відображає відсутність системного підходу до регулювання авторсько-правових відносин в системі дистанційної освіти, що актуально в умовах розвитку інформаційного суспільства. Це проявляється у нечіткості правової термінології, двоякому тлумаченні та наявності суперечностей і прогалин у законодавстві в питаннях, які стосуються визначення правового статусу нових об’єктів авторського права, зокрема електронних, інтелектуально-адаптивних творів (підручників, дистанційних курсів тощо). Крім того, в Україні відсутня правова база, яка б належно забезпечувала регулювання відносин, що виникають у зв’язку з використанням об’єктів авторського права в цифрових мережах. Все це говорить про те, що систематизація та реформування авторського права у сфері дистанційної освіти є серйозною потребою, особливо за умови Європейської інтеграції.

Метою роботи є розробка класифікації електронних навчальних видань для вдосконалення чинного законодавства України та формулювання практичних пропозицій щодо збереження та охорони авторських прав на електронні навчальні видання.

Об'єктом дослідження є правові проблеми ланцюжка автор-викладач-ВНЗ-користувач, що набули актуальності із появою сучасних інформаційних технологій та мережі Internet.

Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що проведено комплексний аналіз сучасного стану захисту авторського права в галузі дистанційної освіти. Вперше запропоновано ввести Державну класифікацію електронних видань по класам (другий розділ). Теоретичні та практичні пропозиції є повністю готовими до використання.З М І С Т    Р О Б О Т И

I. Світові тенденції розвитку дистанційного навчання
II. Аналіз сучасного стану захисту авторського права на електронні навчальні видання в Україні. Регулювання авторсько-правових відносин
III.
Проблеми правового захисту програмних продуктів в інформаційних системах

Висновки

Список використаної літератури


Завантажити повний текст роботи pdf-файломИсточник: http://tdo.at.ua/voronkin/konkurs.pdf
Категория: Дослідження з питань впровадження ДО | Добавил: voronkin (05.12.2012) | Автор: Воронкін Олексій Сергійович E W
Просмотров: 594 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1  
Робота: "Проблеми захисту автоського права в системі дистанційної освіти" посіла почесне III місце на 2-му етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2011/2012 навчальному році!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Українські свята
Праздники Украины
Форма входа
Edutopia RSS
ІОП "Технології дистанційної освіти" © Lugansk, Ukraine, 2018 Конструктор сайтов - uCoz