ІОП "ТЕХНОЛОГІЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ"
Среда, 21.02.2018, 05:09
Меню порталу
Наше опитування
Чи потрібен тьютор у дистанційній освіті?
Всего ответов: 15
Корисні посилання
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту

НАН України

Державний департамент інтелектуальної власності

Луганська облдержадміністрація

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Луганської облдержадміністрації

Луганська обласна рада

Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді

Президент України

Урядовий портал

Верховна Рада України

Електронні інформаційні ресурси Національної бібліотеки ім. Вернадського

Пошук поштових відправлень

Українські свята
Праздники Украины
СтатистикаУкраина онлайн
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2015 » Декабрь » 13 » Воронкін О.С. Розвиток технологій комп’ютерно-орієнтованого навчання у 1950-х - 2000-х роках
00:22
Воронкін О.С. Розвиток технологій комп’ютерно-орієнтованого навчання у 1950-х - 2000-х роках

О.С. Воронкін

Розвиток технологій комп’ютерно-орієнтованого навчання у 1950-х - 2000-х роках

(авторський переклад публікації Gibbons A.S. Computer-Based Instruction : chapter 16 / A.S.Gibbons, P.G.Fairweather // Training & retraining : a handbook for business, industry, government and the military / ed. S. Tobias, J. D. Fletcher. – New York : Macmillan Reference USA, 2000. – 594p.)


У другій половині 1950-х – першій половині 1960-х років використання обчислювальної техніки в основному фокусувалося на автоматизації відносно простих концепцій навчання. Такий підхід забезпечувався розвитком процедурних мов програмування, в яких використовувалися команди, зрозумілі лише розробникам навчального контенту. Починаючи з кінця 1960-х років, розвиток технологій комп’ютерно-орієнтованого навчання CBI (від англ. computer-based instruction) відбувався за двома напрямами (рис. 1).

Рис. 1. Розвиток технологій комп’ютерно-орієнтованого навчання

 

Перший – удосконалення процедурних мов програмування, що сприяло загальному підвищенню якості програмного забезпечення та вплинуло на появу комерційних систем розробки контенту. Самі системи встановлювалися як додатки на стороні клієнта, а навчальний контент тісно взаємодіяв із процедурною логікою. Другий напрям – розвиток розробок у галузі штучного інтелекту. Цей підхід засновано на генерації інструкцій відповідно до потреб конкретного учня в режимі реального часу. З середини 1980-х років в інтелектуальні навчальні системи ITS (від англ. intelligent tutoring system) починають закладати дані про суб’єкт навчання (модель ідеального учня) і стратегії навчання. Поява мережі інтернет і всесвітньої павутини на початку 1990-х років вплинула на обидва напрями. Зміни в системах CBI, створених в рамках першого напряму, полягали в тому, щоб використовувати інтернет як загальнодоступну систему зв’язку – з часом універсальні формати медіа-даних та стандартні протоколи зв’язку витіснили власні формати і протоколи комерційних систем. Дослідники ITS також почали адаптувати свої архітектури, щоб скористатися перевагами мережі інтернет. Доступ до можливості генерації інструкцій з урахуванням потреб конкретного учня в онлайн режимі спрощувався, тому все більше ставало доступного контенту, також удосконалювалися можливості спілкування у режимі реального часу. Це заклало основу для злиття комерційних продуктів CBI і досліджень ITS. Розвиток обох напрямків сприяв появі у другій половині 1990-х років концепції використання в навчальних матеріалах динамічно агрегованих об’єктів – окремих фрагментів навчального контенту, що мають наступні властивості: а) модульність, автономність і мобільність між додатками і середовищами; б) паралельність; в) можливість досягнення однієї з цілей навчання; г) доступність для широкої аудиторії (можливість адаптації для слухачів, що виходять за межі цільової групи). Таким чином, у 2000-х роках світовою тенденцією є перехід від негнучких дистанційних курсів до багаторазово використовуваних навчальних об’єктів.

Просмотров: 224 | Добавил: voronkin | Рейтинг: 0.0/0
Форма входа
Календар
«  Декабрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
RSS-новини
Пошук
Архів записів
Друзі порталу
Вища школа
ІОП "Технології дистанційної освіти" © Lugansk, Ukraine, 2018 Конструктор сайтов - uCoz