29 травня 2012 року в м. Алушта Автономної Республіки Крим в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку» та міжнародного семінару «Перспективи фізики і CMS в галузі Very High Luminosity, HL-LHC» відбувся науково-практичний семінар з фізики.
Пещеріна Тетяна Вікторівна, заступник директора Національного центру «Мала академія наук України», м. Київ
Захід було організовано Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Об’єднаним інститутом ядерних досліджень (м. Дубна, Росія) за підтримки Державної агенції з питань науки, інновацій та інформатизації України, Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН, м. Женева, Швейцарія), Об’єднаного інституту ядерних досліджень (м. Дубна, Росія) з метою ознайомлення учасників із новітніми науковими досягненнями у галузі фізики високих енергій.
Гриньов Борис Вікторович, перший заступник голови Державної агенції з питань науки, інновацій і інформатизації України, д.т.н., академік, м. Київ
У семінарі прийняли участь понад 170 учасників, серед них: педагоги вищих навчальних закладів, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів та керівники секцій територіальних філій Малої академії наук. Луганщину представили Олексій Воронкін, старший викладач Луганської державної академії культури і мистецтв, керівник секції «Експериментальна фізика» ЛОМАНУМ та Михайло Земзюлін, аспірант Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, керівник секції «Машинобудування» ЛОМАНУМ.
За підсумками науково-практичного семінару учасникам були вручені іменні АтестатиНеформальне спілкування у перерві семінару між керівником інформаційно-освітнього порталу "Технології дистанційної освіти" Олексієм Воронкіним та радником генерального директора ЦЕРН з міжнародних відносин Тадеушем Куртика На протязі 8 годин учасники плідно обговорили ряд найактуальніших питань, серед яких: діяльність та освітні програми Європейської організації ядерних досліджень та Об'єднаного інституту ядерних досліджень, фізичні експерименти на Великому адронному колайдері, український вклад в створення одного з детекторів Великого адронного коллайдера – мюонного соленоїда, реалізація розподілених GRID-обчислень, організація науково-освітнього проекту «Зливи знань» та ін.
Пакуляк Станіслав Здиславович, директор Освітньо-наукового центру Об’єднаного інституту ядерних досліджень (м. Дубна, Росія), д.ф.-м.н.
Було наголошено на пріоритетності отримання Україною статусу держави – Асоційованого члена ЦЕРН, що дозволить створити найкращі умови для максимального залучення українських науковців у програмах ЦЕРН, сприятиме комплексному розвитку GRID-технологій в Україні та удосконаленню підготовки молодих учених в області теоретичної, експериментальної й прикладної фізики. Слід зазначити, що ЦЕРН вніс вклад не тільки в розвиток фізики високих енергій, а й в розвиток сучасних інформаційних технологій (у тому числі й освітніх), адже саме в ньому зародилася технологія Всесвітньої павутини (www) та було створено протокол HTTP.
Віктор Кім, заступник керівника відділу фізики високих енергій Петербурзького інституту ядерної фізики Російської академії наук; професор Санкт-Петербурзького державного політехнічного університету, д.ф.-м.н.
За підсумками науково-практичного семінару учасникам були вручені іменні Атестати освітньої групи ЦЕРН.
Завантажити програму семінару
Більш детально з інформацією можна ознайомитися на сайтах:
|